Dzień trzeci WBC Grand Prix z kategorią średnią przyniósł nam zaskakujące nokauty i bardzo ciekawe poszczególne starcie. Poniżej szczegółowe wyniki pierwszej rundy.
Paul Ryan vs Anas El Abid
Runda 1: Paul Ryan rozpoczyna walkę prawym prostym na korpus, a potem dodaje prawy prosty i sierpowy na głowę. Anas EI Abid, natomiast stara się dystansować Irlandczyka aktywnym lewym prostym. Następnie Ryan skutecznie zaskakuje bezpośrednim lewym sierpem Abida, a potem zamyka go prawym prostym i lewym krzyżowym w narożniku. Tam dodaje również kombinację sierpowych, którą Abid przyjmuje na gardę. Pod koniec rundy Ryan opuszcza ręce i pewnie atakuje prawym prostym, porozbijanego już mocno Anasa El Abida.
Runda 2: Anas El Abid na początku rundy wyprowadza podwójny lewy prosty. Natomiast, Ryan odpowiada lewym prostym na korpus, a potem kombinacją przy linach. Następnie Irlandczyk dodaje haki na korpus i ponawia kombinacją na górę. El Abid po tej akcji cofa się do defensywy, a potem trafia bezpośrednim prawym Irlandczyka. Pod koniec rundy Ryan ponownie opuszcza ręce i wyprowadza prawy prosty i lewy krzyżowy. Potem również popisuje się znakomitymi umiejętnościami defensywnymi, unikając wszystkich ciosów Abida.
Runda 3: Paul Ryan rozpoczyna rundę prawym prostym na tułów. Potem dorzuca również lewy na górę. Następnie zamyka ruchami ciała przy linach Abida i świetnie kontruje go lewym sierpowym. Zmaga się po chwili doping publiczności dla Anas El Abida. Niesiony oklaskami Abid wyprowadza mocny prawy sierpowy bity za ucho. Pod koniec rundy Ryan skraca dystans i wyprowadza mocny lewy krzyżowy, a potem lewy sierpowy, który powala Abida. Mamy pierwsze liczenie. Po wznowieniu Irlandczyk chce wykończyć „robotę”, jednakże Abid klinczuje i udaje mu się przetrwać do gongu.
Runda 4: Irlandczyk zaczyna aktywnie pracować prawą ręką, a potem atakuje kilkoma hakami na korpus. Następnie rusza do otwartej wymiany z Abidem. Następnie Anas rusza z atakiem, ale Ryan odskakuje i wyprowadza lewy podbródkowy, po którym Abid jest liczony. Po wznowieniu mamy ponownie ostrą wymianę. Ryan trafia kilkoma hakami na korpus, a potem wyprowadza potężny krótki lewy sierp, który ścina z nóg Abida. Po trzecim liczeniu sędzia sprawdza, czy Abid jest zdolny do dalszej walki i po chwili go dopuszcza. Następnie Abid zmienia taktyką i więcej klinczuje. Potem skraca dystans i dobrze lokuje mocny podbródkowy przy linach. Runda kończy się przestrzelonym prawym sierpowym Abida.
Runda 5: Anas El Abid rozpoczyna kolejną rundę od lewego haka na korpus. Irlandczyk po chwili przepuszcza cios Abida i wyprowadza niecelny lewy sierpowy. Następnie przechodzi do pressingu i dobrze trafia dwukrotnym prawym prostym. Pod koniec rundy Abid korzysta z brudnego boksu, a potem wyprowadza lewy prosty i prawy krzyżowy.
Runda 6: Panowie wchodzą w wymianę, w której pada niewiele celnych ciosów. Dopiero po chwili Abid wyprowadza serię na korpus, a potem zadaje obszerny prawy sierpowy na głowę Ryana. Następnie mamy dużo klinczu i przestrzelonych ciosów. Pod koniec rundy Abid zadaje mocny hak na korpus, po którym Irlandczyk klinczuje. Zmaga się doping dla Anasa El Abida. Marokańczyk rzuca wszystko na jedną szalę i wyprowadza ciosy podbródkowe oraz haki na korpus. Jednakże nie udaje się mu znokautować Ryana.
Wynik: Paul Ryan pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (58-53, 2x 59-52) Anasa El Abida.
Isaac Guillermo Torres Busnegos vs Rasheed Adeyemo
Runda 1: Rasheed Adeyemo rozpoczyna walkę od lewego prostego na tułów. Natomiast Isaac Busnegos odpowiada krótkim lewym sierpowym w półdystansie. Następnie przestrzela obszernym sierpowym i wyprowadza mocne haki na korpus. Potem mamy wymianę, w której Busnegos trafia potężnym prawym sierpowym. Na koniec rundy Busnegos zadaje cios prosty na czubek głowy, a potem dorzuca mocny lewy hak na korpus.
Runda 2: Isaac Busnegos zadaje lewy prosty. Następnie mamy „kontrolowaną wymianę”, w której panowie niby wyprowadzają sporą ilość ciosów, ale robią to z tak dużego dystansu, jakby wcale nie chcieli siebie trafić. Następnie pojedynek się uspokaja. Isaac stara się zamykać ruchami ciała Rasheeda w narożniku, a potem wypala bezpośredni prawy, który Rasheed świetnie unika rotacją. Potem Busnegos skraca dystans, wyprowadza hak na korpus, ale też nadziewa się na kontrujących sierpowy Adeyemo. Runda kończy się celnym lewym prostym ze strony Isaaca.
Runda 3: Issac Busnegos ponownie skraca dystans i uruchamia podwójny lewy prosty. Następnie przy linach dorzuca także prawy krzyżowy. Potem mamy serię haków przy linach ze strony Busnegosa i bezpośredni prawy krzyżowy na głowę. Runda kończy się potrójnym dystansującym lewym prostym Adeyemo, który przegrywa ją do wiwatu. Nigeryjczyk nie wyprowadził ani jednej skutecznej akcji w tej odsłonie starcia.
Runda 4: Issac Busnegos od razu rusza do ataku i atakuje mocnym lewym sierpowym na korpus. Adeyemo odpowiada natomiast kontrującym lewym sierpem na głowę. Potem Busnegos uspokaja walkę i czeka na błąd Adeyemo. Pod koniec rundy dopiero podkręca tempo i z uśmiechem na ustach lokuje mocny hak na korpus. Runda kończy się klinczem.
Runda 5: Rasheed Adeyemo, rozpoczyna podwójnym lewym prostym, a potem dorzuca mocny hak na korpus. Następnie Busnegos spycha go do narożnika i wprowadza chaotyczną kombinację. Potem niczym cień Issac podąża za Adeyemo, skutecznie skracając ring. W ostatniej minucie rundy wyprowadza również mocny bezpośredni prawy, a potem wchodzi w wymianę. Busnegos uspokaja potem walkę, jednakże jest to tylko spokój przed burzą. Issac włącza „celownik” i wyprowadza mocny prawy, którym gasi światło Adeyamo. Walka natychmiastowo zostaje przerwana.
Wynik: Isaac Guillermo Torres Busnegos pokonuje przez KO w piątej rundzie Rasheeda Adeyemo.
Claudiu Ienci vs Petro Frolov
Runda 1: Petro Frolov rozpoczyna walkę od mocnego kontrującego lewego sierpowego. Następnie dobrze operuje prawą ręką. Potem Frolov wyprowadza prawy prosty i lewy krzyżowy na głowę. Claudiu Ienci odpowiada mocnym hakiem i przestrzela prawym sierpowym na górę. Forlov natomiast po uniku, wyprowadza kombinację trzech ciosów na korpus. Pod koniec rundy kilkukrotnie celnie trafia również prawym prostym.
Runda 2: Ukrainiec rozpoczyna drugą rundę od aktywnego prawego prostego, a potem dorzuca mocny lewy krzyżowy. Ienci natomiast odpowiada po chwili hakami na korpus. Pod koniec rundy Frolov trafia mocnym prawym i lewym krzyżowym, a Ienci odpowiada niecelną kombinacją i serią haków na korpus.
Runda 3: Petro Frolov, atakuje prawym prostym i lewym krzyżowym na korpus. Następnie dwukrotnie czysto trafia lewym, prawym sierpowym na głowę. Później przechodzi do ofensywy, zamyka na linach Ienci i wyprowadza serię na korpus. Runda kończy się przestrzelonym obszernym sierpowym ze strony Frolova.
Runda 4: Ukrainiec dobrze rozpoczyna tę rundę, trafiając każdym ciosem. Następnie zasypuje on Claudiu Ienci ciosami w klatkę piersiową i tułów. Następnie walka nieco się uspokaja. Po dwóch minutach dopiero Claudiu odpowiada celną serią na korpus przy linach. Pod koniec mamy wymianę, w której nie pada ani jeden celny cios. Runda kończy się zwarciem.
Runda 5: Petro Frolov, wyprowadza trzykrotnie mocny lewy krzyżowy. Następnie również trafia prawym prostym. Potem Ienci broni się klinczem i zadaje dużo niecelnych ciosów. W końcu również wyprowadza uderzenie po komendzie stop, za co zostaje upomniany przez sędziego. Następnie po wznowieniu mamy krótką wymianę. Frolov atakuje prawym prostym, lewym krzyżowym i na koniec rundy wchodzi w wymianę, w której trafia kilkoma sierpami.
Runda 6: Ukrainiec pracuje aktywnie prawą ręką. Natomiast Claudiu Ienci odpowiada sierpami na korpus. Potem przyśpiesza i zadaje nieprzepisowy cios w tył głowy, za co zostaje ukarany jednym minusowym punktem. Frolov, widząc tę sytuację, dostaje animuszu i wyprowadza mocny prawy, lewy krzyżowy, a potem dwukrotnie prawy prosty. Panowie na sam koniec rundy badają się nawzajem i nie wyprowadzają już żadnego ciosu.
Wynik: Petro Frolov pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 60-53) Claudiu Ienci.
Pozostałe wyniki trzeciego dnia WBC Grand Prix
Saulo Morales pokonuje przez TKO/KO w szóstej rundzie Shakula Sameda i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Maksym Molodan pokonuje przez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 58-56, 57-57) Giovanniego Sarchioto i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Ciril Johnson Suffo pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (54-57, 2x 55-56) Brandona Velazquez Ortege i przechodzi dalej w turnieju WBC.
L. De la Chapelle pokonuje przez niejednogłośną decyzję sędziów (59-55 Chapelle, 58-55 Chapelle, 57-56 Rayis), Nurkanata Rayisa i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Dmytro Rybalko pokonuje po remisie (58-56 Rybalko, 2x 57-57) Jude Granta i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Mohammad Issa pokonuje przez TKO/KO w czwartej rundzie Telieke Ahana i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Dylan Biggs pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 58-55, 60-54) Hamza Azeema i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Derek Pomerleau pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 60-54, 59-55) Liparita Ustiana i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Ephrem Bariko pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 59-55) Sukhrobjona Kayimova i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Emiliano Aguillon pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 57-54, 58-53) Ishtvana Herzheni i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Carlos Sinsterra pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 60-53) Daconga Wanga i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Jose Ramon Montes pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 59-55, 60-54) Seana Arkwrighta i przechodzi dalej w turnieju WBC.
Udostępnij w mediach
Opublikuj komentarz