WBC Grand Prix – wyniki dnia pierwszego

Pierwsza runda w kategorii piórkowej WBC Grand Prix już za nami. Zawodnicy w turnieju postawili naprawdę twarde warunki i pokazali wiele ciekawych starć.

Holy Dorgbetor vs Oleksandr Solomennikov

Runda 1: Holy Dorgbetor rozpoczyna starcie od pojedynczych dystansujących ciosów prostych. Solomennikov, natomiast odpowiada mocnymi podbródkowymi oraz skutecznymi odchyleniami. Po chwili Holy zapędza Ukraińca pod liny i wyprowadza mocne haki na korpus. Pod koniec rundy Oleksandr przestrzela bezpośrednim prawym sierpowym. Natomiast Dorgbetor trafia celnie lewym prostym.

Runda 2: Oleksandr skraca dystans i stara się zaskoczyć Dorgbetora mocnym lewym sierpowym. Następnie wchodzi w półdystans. Holy w odpowiedzi wypala serię mocnych haków na korpus. Później wydłuża dystans Holy Dorgbetor i aktywnie pracuje lewą ręką, zadając podwójne i potrójne serie ciosów prostych. W ostatniej minucie rundy panowie przyśpieszają i idą na ostrą wymianę w półdystansie.

Runda 3: Ukrainiec z opuszczonymi rękami skraca dystans i nadziewa się na mocną kontrę z prawej ręki. Następnie Holy Dorgbetor przechodzi do ataku w półdystansie i wyprowadź kilka kombinacji haków, a potem poprawia podbródkowym na głowę. Potem Ukrainiec zostaje upomniany przez sędziego za pchanie łokciem rywala. Po wznowieniu Holy kontynuuje ofensywę w półdystansie. Na szczękę Solomennikova spadają celne kombinacje i mocne podbródkowe. Runda kończy się celnym kontrującym sierpowym ze strony Ukraińca.

Runda 4: Zawodnik z Ghany na początku rundy wyprowadza serię lewych prostych i prawy krzyżowy na tułów. Następnie skraca dystans, ale Solomennikov świetnie wyprzedza go lewym sierpowym i bezpośrednim prawym bitym za ucho. W międzyczasie Ukrainiec również popisuje się świetnymi umiejętnościami defensywnymi, płynie unikając ciosów prostych Dorgbetora. W ostatniej minucie rundy Holy zamyka przy linach Ukraińca i wyprowadza mocny prawy krzyżowy.

Runda 5: Ukrainiec wyprowadza bezpośredni lewy prosty, a potem wchodzi w krótką wymianę przy linach. Następnie Holy operuje lewym prostym i przy próbach wejścia w półdystans, kontruje Solomennikov skutecznymi kombinacjami. W końcu po dwóch minutach walki Holy wyprowadza mocny prawy krzyżowy, po którym Ukrainiec traci balans. Runda kończy się dwoma pojedynczymi prostymi Dorgbetor i przestrzelonym długim podbródkowym Ukraińca.

Runda 6: Na początku ostatniej rundy Oleksandr Solomennikov wyprowadza bezpośredni lewy sierpowy, a potem klinczuje. Holy po rozerwaniu operuje aktywnie lewą ręką, jednakże Ukrainiec świetnie unika każdego ciosu. Później Solomennikov wypala akcję lewy prosty, prawy sierpowy i dorzuca haki na korpus. Pod koniec rundy trafia również mocnym bezpośrednim lewym i idzie na ostrą wymianę, z Holym. Następnie Solomennikov wyprowadza dwukrotnie lewy, prawy sierpowy i zraniony Holy wypluwa ochraniacz na zęby. Ta zagrywka praktycznie ratuje go przed przywitaniem się z deskami, gdyż po przepłukaniu ochraniacza i wznowieniu mamy od razu końcowy gong.

Wynik: Holy Dorgbetor pokonuje przez niejednogłośną decyzję sędziów (58-56 Dorgbetor, 58-56 Solomennikov, 59-56 Dorgbetor) Oleksandra Solomennikova

Tyshawn Denson vs Enoch Tetteh

Runda 1: Tyshawn Denson rozpoczyna walkę od lewego prostego. Natomiast Enoch Tetteh skraca dystans i atakuje hakami korpus. Następnie zamyka ruchami ciała Densona przy linach i wyprowadza niecelną kombinację. Potem mamy mocną wymianę przy linach, w której Tyshawn Denson nadziewa się na mocny sierpowy. Pod koniec rundy dopiero Denson opanowuje sytuację, wpuszcza Enocha w liny i zadaje mocny lewy sierpowy.

Runda 2: Amerykanin ponownie rozpoczyna walkę od lewego prostego, a potem cofa się pod liny. Tam Enoch Tetteh wyprowadza kilka ciosów na korpus. Natomiast Denson odpowiada prawym kontrującym. Później Tyshawn wyprzedza bezpośrednim prawym nacierającego zawodnika z Ghany i cały czas wpuszcza go w liny. Pod koniec rundy trafia go również metodycznie celnym lewym prostym.

Runda 3: Enoch Tetteh trzecią rundę rozpoczyna od akcji lewy prosty, prawy krzyżowy na tułów. Tyshawn Denson, natomiast odpowiada aktywnym lewym prostym. Później Tetteh wchodzi w otwartą wymianę, po której inicjuje klincz. Następnie zamyka w narożniku Densona, rusza do ataku, jednakże nadziewa się na bezpośredni prawy krzyżowy. Pod koniec rundy Amerykanin ponownie wyprowadza bezpośredni prawy, tym razem na środku ringu.

Runda 4: Zawodnik z Ghany rusza z całą serią ciosów przy linach. Później widzimy podwójny lewy prosty w wykonaniu Enocha i wymianę przy linach. Amerykanin, natomiast cały czas w defensywie stara się orbitować po ringu i punktować pojedynczymi lewymi prostymi, które praktycznie zawsze czysto trafiają. Później Denson zadaje obszerny lewy sierpowy i rusza do ataku. W odpowiedzi natomiast Enoch Tetteh uruchamia całą serię na korpus. Pod koniec rundy Amerykanin zadaje ładny kontrujący podbródkowy przy linach.

Runda 5: Tetteh przepuszcza lewy prosty i rusza z niecelną kombinacją na Amerykanina. Potem wyprowadza całą serię na korpus przy linach. Denson natomiast, stara się spokojnie boksować lewym prostym i od czasu do czasu w półdystansie dorzucać ciosy podbródkowe. Później Amerykanin nurkuje pod ciosem Enocha i wyprowadza bezpośredni prawy sierpowy. Na koniec rundy Denson przestrzela obszernym prawym z doskoku, a Enoch Tetteh odpowiada serią sierpowy.

Runda 6: W ostatniej rundzie Denson zadaje proste na korpus. Natomiast Tetteh przyśpiesza i odpowiada hakami na tułów przy linach. Następnie zawodnik z Ghany pokazuje, że było zderzenie głowami, jednakże sędzia nie zwraca na to uwagi i każe walczyć dalej. Później Enoch Tetteh przyspiesza i lokuje krótki prawy sierpowy. W ostatniej minucie walki Denson zaczyna tańczyć po ringu w geście zwycięstwa oraz wyprowadza niecelny długi podbródkowy.

Wynik: Tyshawn Denson pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (59-55 i 2x 60-54) Enocha Tetteh.

Angel Sauceda Hinojosa vs Maikel Ordosgoitti

Runda 1: Angel Sauceda Hinojosa rozpoczyna starcie od aktywnego lewego prostego, a potem atakuje ciosami na tułów. Później mamy otwartą wymianę, w której Hinojosa trafia bezpośrednim prawym. Natomiast, Maikel Ordosgoitti odpowiada hakami na korpus. Angel Sauceda Hinojosa później wyprowadza niecelny długi lewy prosty i prawy krzyżowy. Pod koniec rundy dochodzi do nieco komicznej sytuacji, gdzie Ordosgoitti przyklęka po ściągnięciu głowy, a Sauceda potyka się o jego nogi.

Runda 2: Dużo wzajemnego badania mamy na początku rundy. Dopiero po chwili panowie wchodzą w wymianę, w której skupiają się tylko na ciosach w korpus. Następnie Ordosgoitti spycha ruchami ciała Saucede i wypala mocny prawy na korpus. Angel, natomiast cały czas orbituje i z defensywy odpowiada potrójnymi kombinacjami ciosów na korpus. Następnie przyśpiesza, lokuje kilka ciosów i potyka się ponownie w tej walce tym razem jednak o stopę sędziego. Pod koniec rundy Sauceda wyprowadza dobrą bezpośrednią kontrę na głowę.

Runda 3: Na początku trzeciej rundy Maikel Ordosgoitti wyprowadza lewy prosty i prawy krzyżowy na tułów. Następnie skraca dystans i nadziewa się na kombinację sierpowych, po której pada jak rażony piorunem. Mamy pierwsze liczenie. Po wznowieniu walki Angel Sauceda Hinojosa wyprowadza skuteczny podbródkowy, a potem przepuszcza obszerny sierpowy Ordosgoitti. Pod koniec rundy Hinojosa zadaje dwa mocne ciosy na tułów i bezpośredni prawy podbródkowy.

Runda 4: Maikel Ordosgoitti rozpoczyna rundę prawym krzyżowym na tułów. Następnie skraca dystans i w klinczu wyprowadza mocny sierp na tułów. Później mamy wymianę w półdystansie, w której Hinojosa lokuje kilka mocnych sierpów, a następnie poprawia dwoma podbródkowymi. Pod koniec rundy Sauceda z defensywy wyprowadza celną kombinację ciosów.

Runda 5: W przedostatniej rundzie Angel Sauceda Hinojosa wyprowadza bezpośredni prawy sierpowy, a potem zadaje lewy prosty na tułów. Następnie Angel zaskakuje bezpośrednim prawym przy linach. Ordosgoitti wchodzi w klincz, a potem przyśpiesza i wyprowadza serię na korpus. Pod koniec rundy wypala mocny prawy sierpowy, ale nie do końca celny.

Runda 6: W ostatniej rundzie od samego początku mamy ostrą wymianę, w której Sauceda znowu się poślizguje. Po wznowieniu Ordosgoitti cały czas kontynuuje natarcie i wyprowadza kilka sierpowych. Angel Hinojosa w tej rundzie skupia się już głównie na defensywie, stara się on kontrować nacierającego Ordosgoitti i wpuszczać w liny. Runda kończy się celną serią haków na korpus ze strony Maikela Ordosgoitti.

Wynik: Angel Sauceda Hinojosa pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 58-55) Maikela Ordosgoitti.

Pozostałe wyniki pierwszego dnia WBC Grand Prix

Muhamet Qamili pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (58-57, 59-55, 58-56) Igora Semonchuka.

Yoni Valverde Jr pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 60-54) Runqi Zhou.

Ayubkhon Bakhtiyorov pokonuje przez TKO w szóstej rundzie Djamala Hadjaba.

Zholdas Zhengissov pokonuje przez TKO w drugiej rundzie El Yazida Ezzaidani.

Bekizizwe Maitse pokonuje przez jednogłośną decyzje sędziów (3x 59-55) Rodolfo Puentesa.

Yusuf Adeniji pokonuje po remisie (57-55 Adeniji, 2x 56-56) Carlos Arteage.

Hector Munguia pokonuje przez TKO w szóstej rundzie Idrisa Gbadamosi.

Juma Choki pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (58-56, 59-55, 59-55) Bryxa Piala.9

Troy Nash pokonuje przez niejednogłośną decyzję sędziów (57-56 Kovrigin, 58-54 Nash, 58-55, Nash) Alexandra Kovrigina.

Brandon Mosqueda pokonuje przez TKO w trzeciej rundzie Bishara Sabbara.

Gully Powar pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 59-55) Japhethlee Llamido

Jhon Bolano pokonuje przez jednogłośną decyzję sędziów (59-54, 2x 58-55) Jermaine Hardisona

Iman Lee pokonuje przez niejednogłośną decyzję sędziów (57-57, 2x 58-56) Juana Manuela Albornoza.

Udostępnij w mediach

Pomysłodawca, redaktor naczelny i wydawca portalu Gladiators. Śledzi sporty walki praktycznie od dziecka, a od niespełna trzech lat również opisuje je jako dziennikarz. Prywatnie lubi horrory, książki prof. Michio Kaku o fizyce kwantowej oraz włoską kuchnię. Zawodowo poza dziennikarstwem zajmuje się również organizacją eventów i marketingiem.

Opublikuj komentarz