Rajadamnern World Series: Yothin vs Chaila

Yothin obronił mistrzostwo kategorii piórkowej organizacji Rajadamnern World Series i na dystansie pięciu rund, wypunktował Chailę.

Surasak vs Owen Gillis

Runda 1: Owen Gillis rozpoczyna walkę od middle-kicka. Natomiast Surasak odpowiada mocnymi niskimi kopnięciami i celną kombinacją na górę. Potem Gillis skraca dystans, przestrzela frontalnym kopnięciem na korpus i jego noga trafia w liny. Owen operuje ciosami prostymi, natomiast Surasak odpowiada obszernym sierpem. Pod koniec rundy Owen lokuje dwa łokcie i front-kicka na głowę. 3x 10-9 prowadzi Surasak.

Runda 2: Owen Gillis zadaje niskie kopnięcie, a potem middle-kicka. Natomiast Surasak odpowiada kombinacją ciosów. Następnie walka przenosi się pod liny. Tam Owen zadaje kilka celnych middle kicków, a potem unika szarży Tajlandczyka. Anglik powoli zaczyna przejmować kontrolę w tej walce, bije dużo middle i brazylian kicków. Wchodzi także w otwartą wymianę z Tajlandczykiem. Pod koniec rundy Owen Gillies trafia czystym wysokim kopnięciem Surasaka na głowę i dodaje jeszcze dwa celne proste. 3x 20-18 prowadzi Surasak.

Runda 3: Osiemnastoletni Anglik rusza do szaleńczego ataku i wdaje się w bójkę z Tajlandczykiem. Cały czas na pressingu przy linach zadaje mocne łokcie i dąży do skończenia walki przed czasem. Potem widzimy w jego wykonaniu mocny łokieć na górę i dwa haki na korpus. Surasak odpowiada na tę nawałnicę ciosów klinczem, a po rozerwaniu również obrotowym backfistem. Młody podenerwowany Anglik odpowiada na tę akcję równie ekwilibrystycznym obrotowym łokciem. Runda kończy się ostrą wymianą bez kalkulacji.

Wynik: Surasak pokonuje jednogłośną decyzją sędziów (2x 30-27, 29-28) Owena Gillis’a.

Duandgawnoi vs Kaosuay

Runda 1: Duandgawnoi zadaje serię ciosów na głowę, a potem mocny front-kick na korpus z defensywy. Kaosuay skraca, natomiast dystans i atakuje bezpośrednim prawym krzyżowym. Przy tej akcji, jednakże nadziewa się również na efektowną kontrę Duandgawnoi. Następnie panie wchodzą w klincz ze sobą i przewracają się przypadkowo na matę. Po wznowieniu walki Kaosuay skraca dystans i atakuje lewym prostym i prawym sierpowym. Duandgawnoi, odpowiada na to obrotowym łokciem i frontem na górę. 3x 10-9 prowadzi Duandgawnoi.

Runda 2: Duandgawnoi na początku rundy atakuje mocnym łokciem, a potem front-kickiem na tułów. Następnie panie wchodzą w wymianę ciosów. Kaosuay przestrzela wysokim kopnięciem, a Duandgawnoi odpowiada middle-kickiem. Na sam koniec dodaje również mocny obrotowy łokieć. 3x 20-18 prowadzi Duandgawnoi.

Runda 3: Duandgawnoi rozpoczyna rundę od front-kicka. Kaosuay, natomiast skraca dystans i idzie na wymianę. Zamyka Duandgawnoi w narożniku i zadaje sporą ilość kolan i ciosów w klinczu. Później bezpośrednim prawym trafia Duandgawnoi oraz mocnym łokciem. Później Duandgawnoi zadaje kolejny front-kick i poprawia czystym obrotowym backfistem. Następnie ponawia obrotowy backfist i Kaosuay się chwieje.

Wynik: Duandgawnoi pokonuje jednogłośną decyzją sędziów (3x 30-27) Kaosuay.

Yothin vs Chaila (walka o mistrzostwo kategorii piórkowej)

Runda 1: Yothin rozpoczyna walkę od wysokiego kopnięcia. Następnie wyprowadza kilka low-kicków. Chaila odpowiada middle-kickiem a frontem na tułów. Później mamy klincz na środku ringu, w którym panowie wymieniają się kolanami przez dłuższy czas. Yothin potem rusza z atakiem, ale nadziewa się na mocny łokieć w kontrze. Runda kończy się prawym kontrującym ze strony Chaila. 3x 10-9 prowadzi Yothin.

Runda 2: Yothin rozpoczyna kolejną rundę, od niskich kopnięć. Natomiast Chaila skraca dystans i zadaje mocnego middle-kicka. Potem mamy walkę w klinczu przy linach, gdzie panowie wymieniają kolana na tułów. Chaila zadaje dwa mocne middle-kickii, po których następuje ponownie klincz. Po rozerwaniu panowie wymieniają niskie kopnięcia. Później Chaila skraca dystans, wyprowadza kombinację trzech ciosów na górę oraz przestrzela middle-kickiem na tułów. Yothin w odpowiedzi rusza z szarżą, ale Chaila skutecznie kontruje go prawym sierpowym. Na samo zakończenie Yothun wyprowadza celne kopnięcie na korpus. 3x 20-18 prowadzi Yothin.

Runda 3: Chaila skraca dystans i przy narożniku atakuje middle-kickiem. Natomiast Yothin odpowiada mocnym łokciem. Później mistrz wchodzi w klincz z Chailą, w którym zadaje mocne kolana na tułów. Pod koniec rundy Chaila zamyka w narożniku Yothina i wyprowadza mocnego middle-kicka. 3x 30-27 prowadzi Yothin.

Runda 4: Yothin wchodzi w klincz przy linach i wyprowadza celne kolana. Natomiast Chaila odpowiada serią sierpów na górę, po których mistrz się chwieje. Później Yothin mocno okopuje nogę wykroczną Chaily niskimi kopnięciami. Następnie wchodzi w klincz, w którym wyprowadza celne kolano na korpus. Po rozerwaniu Chaila odpowiada frontem na tułów i kilkoma ciosami. Runda kończy się niecelnym high-kickiem Yothina. 3x 40-36 prowadzi Yothin.

Runda 5: Chaila skraca dystans i rusza do ostrej wymiany. Bije kombinacjami, gdyż wie, że może już tę walkę tylko wygrać przed czasem. Następnie mamy klincz na środku ringu, w którym Yothin zadaje kilka kolan na tułów. Potem Chaila trafia ciosem prostym, a mistrz odpowiada wysokim kopnięciem. Runda kończy się prawym na tułów i middle-kickiem ze strony Yothina.

Wynik: Yothin pokonuje jednogłośną decyzją sędziów (3x 50-45) Chailę.

Udostępnij w mediach

Pomysłodawca, redaktor naczelny i wydawca portalu Gladiators. Śledzi sporty walki praktycznie od dziecka, a od niespełna trzech lat również opisuje je jako dziennikarz. Prywatnie lubi horrory, książki prof. Michio Kaku o fizyce kwantowej oraz włoską kuchnię. Zawodowo poza dziennikarstwem zajmuje się również organizacją eventów i marketingiem.

Opublikuj komentarz